امیر حسین تکلو ، مداح اهل بیت سلام الله علیهم اجمعین

مداحی شهادت امام رضا علیه السلام

علی بن موسی بن جعفر بن محمد بن علی بن حسین بن علی بن ابی‌طالب، کنیه‌اش، ابوالحسن و مشهورترین لقبش رضا است. برخی منابع گفته‌اند مأمون لقب رضا را به او داد؛ ولی در روایتی از امام جواد(ع) آمده است که این لقب از سوی خداوند به پدرش داده شده است.

مداحی امام رضا علیه السلام

علی بن موسی بن جعفر معروف به امام رضا (۱۴۸–۲۰۳ق) هشتمین امام شیعه اثناعشری. امام رضا ۲۰ سال امامت را بر عهده داشت که با خلافت هارون الرشید(۱۰ سال)، محمد امین (حدود ۵ سال)، مأمون (۵ سال) همزمان شد. مأمون عباسی او را به اجبار به خراسان آورد و به اکراه، ولیعهد خویش کرد. حدیث سلسلة الذهب که در نیشابور از ایشان نقل شده معروف است. مأمون میان وی و بزرگان دیگر ادیان و مذاهب جلسات مناظره‌ تشکیل می‌داد که سبب شد همگی به برتری و دانش او اقرار کنند.

آن حضرت در طوس به دست مأمون شهادت رسید. حرم او در مشهد زیارتگاه مسلمانان است.

مداحی شهادت امام رضا علیه السلام

مداح : امیر حسین تکلو

فایلها در قابل فایلهای صوتی است.

فایل شماره یک مداحی آقا امام رضا


فایل صوتی شماره 2 مداحی آقا امام رضا

علی بن موسی بن جعفر بن محمد بن علی بن حسین بن علی بن ابی‌طالب، کنیه‌اش، ابوالحسن و مشهورترین لقبش رضا است. برخی منابع گفته‌اند مأمون لقب رضا را به او داد؛ ولی در روایتی از امام جواد(ع) آمده است که این لقب از سوی خداوند به پدرش داده شده است. صابر، رضی و وفی از دیگر القاب آن حضرت است. او به عالم آل محمد نیز شهرت دارد. نقل شده است که امام کاظم(ع) به فرزندانش می‌گفت: «برادر شما علی بن موسی، عالم آل محمد است.

منبع : ویکی شیعه

امیر حسین تکلو بیش از 20 سال است که افتخار نوکری خاندان امامت را دارد و توسط اساتید بسیاری آموزش دیده شده است.

مطالب بیشتر درباره استاد امیر تکلو را میتوانید از طریق بخش درباره ملاحظه نمایید

برچسب ها :
مداحی شهادتمداحی شهادت امام رضاامیر حسین تکلوفایل صوتی مداحینوحهمداحی امام رضامداحی امیر حسین تکلو

چهلم یک مادر